דיני משפחה

 

גירושין 

אין ספק כי ההחלטה להתגרש היא מההחלטות הקשות, והידיעה כי להחלטה זו השלכות רבות על חייך, ועל חייהם של בני המשפחה, ובמיוחד ילדים, מכבידה ביותר. הסוגיות הנוגעות לגירושין הינן רבות- החל מהסדרת גט, דרך מזונות, סוגיות משמורת וחלוקת רכוש.

הצורך בליווי משפטי מקצועי הינו קריטי ביותר במצבים אלו, ובעזרת ליווי משפטי יעיל, שמותאם לנסיבות שלך, ניתן לנווט אותך גם בשעה זו לחוף מבטחים, ולהביא למיצוי זכויותייך באופן מלא. 

 

כיוון שההשלכות של כל אחד מהתחומים על חייך הינו רב, חשוב להתייעץ עוד בטרם מתחילים הליכים, על מנת לוודא שהצעדים בהם הינך נוקט/ת אכן משרתים את מטרותייך. 

 

 

גירושין

הגט בישראל הינו גט דתי ועל כן, הוא נערך בהתאם דתכם. רק בהיעדר ערכאה דתית המתאימה למצבכם מוסמך בית המשפט לענייני משפחה להתיר את הנישואין. 

לצד זאת, בעוד אין לזוג המתגרש זכות לבחור את ערכאת עריכת הגט, יתר הנושאים הכרוכים בגירושין עשויים לידון בבית המשפט לענייני משפחה ולחלופין בערכאה דתיתבניגוד לעבר, בו מקובל היה לחשוב כי מוטב לגבר לרוץ לבית הדין הרבני, בעוד על האישה למהר לבית המשפט לענייני משפחה, כיום ברור כי אין תשובה אחת נכונה עבור כל הזוגות. 

הדבר תלוי בגורמים רבים, בין היתר רצונם של הצדדים (למשל כאשר רק צד אחד מעוניין ועומד על גירושין), מכלול הנושאים העומדים על הפרק, קיומם של ילדים, ולצד זאת רכוש. 

כך גם פערים משמעותיים בין בני הזוג, ויהא זה בתחום ההכנסות, הרכוש או אפילו במעורבות בגידול הילדים- עשויים לשנות את התמונה באשר לערכאה הרצויה עבורכם- כאשר חשוב להדגיש

 

 

מזונות

 

 

מזונות קטינים הינם לא אחת סוגיה מורכבת אשר משליכה על החלטת זוג להיפרד. הצורך לבחון את היכולת הכלכלית של כל אחד מהצדדים לאור פרידה, מכניסים מתח רב להליך גירושין. 

על מנת לקבוע מזונות קטינים, ובמיוחד לאור ההלכות החדשות (ובפרט הלכת 919/17), חשוב לקבל ייעוץ עדכני על בסיס פסיקה עכשווית. 

שאלת המזונות לעולם אינה עומדת בחלל הריק, והיא מושפעת לא רק מהכנסות הצדדים אלא גם מסוגיית האחריות ההורית וחלוקת הזמנים בין ההורים. לכן חשוב לקבל תמונה כוללת כדי לוודא שכל הגורמים נלקחו בחשבון.  

 

 

מדר עורכי דין